YÖNTEMİMİZ

KENDİNLE HESAPLAŞ

KENDİNLE HESAPLAŞ

NEWSLETTER ÜYELİĞİ

Yöntemimiz

Sağlığını korumak, yüksek kaliteli ve mutlu yaşamak amacında olan danışanlarımızın ilk başvurularında; merkezimizde tarafımdan yaş, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları, sağlık durumu ve hastalıkları, sosyal ve iş yaşam tarzı ve fiziksel aktivite düzeyi öğrenilir.

Akabinde, şahsın boyu, otomatik kan basıncı monitörü ile tansiyonu, TANITA MC 780 Vücut Analiz cihazımızla vücut kompozisyonu ve Viscan Abdominal Yağlanma Analizi ile iç organlar çevresi yağlanma derecesi ölçümü yapılır. Vücut Analiz Cihazıyla yapılan ölçüm sonuçları merkezimizden kendilerine verilen şifre ile web sayfamızdan görülebilecektir. Bu sayede danışanlar online olarak vücut kompozisyon değişikliklerini her zaman takip edebileceklerdir.

Bu doğrultuda danışanların beklentileri değerlendirilip, birlikte sağlıklı ve gerçekçi hedefler koyarak, beslenme durumunu etkileyen faktörler de göz önüne alınarak kalıcı sonuçlar elde etmek için şahsa özel beslenme programı hazırlanır ve ilgili eğitim verilir.

Programa başlanılan haftayı takiben 3 hafta boyunca, verilen beslenme programına göre şahsın vücut ağırlığı ve kompozisyonunu öğrenmek için her hafta ölçümleri yapılır ve değişikliklere göre beslenme programı yeniden düzenlenir.

Danışanımız hedef kiloya ulaşması halinde kilo koruma programına alınır. Bu programın amacı; şahsa sağlıklı beslenmeyi öğreterek mevcut kilosunu korumayı sağlamak ve kiloların geri alınmasını önlemektir. Yaşam kalitesi yükselen danışanın ömür boyu uygulayacağı beslenme planı hazırlanır. Bu noktada karşılıklı iletişim esastır.