KENDİNLE HESAPLAŞ!

İlgili boşlukları doldurduktan sonra "Hesapla" butonuna tıklayarak
sonucu görün.
BOYUNUZ (CM)
AĞIRLIĞINIZ (KG)
HESAPLA
BEDEN KİTLE İNDEKSİ SONUÇ
Zayıf . Boyunuza göre uygun ağırlıkta olmadığınızı , zayıf olduğunuzu gösterir . Zayıflık bazı hastalıklar için risk faktörüdür . Uygun ağırlığa erişmeniz için yeterli ve dengeli beslenmeli , beslenme alışkanlıklarınızı bir beslenme ve diyet uzmanıyla gözden geçirmelisiniz.
Normal kilolu . Boyunuza göre uygun ağırlıkta olduğunuzu gösterir . Yeterli ve dengeli beslenerek ve düzenli fiziksel aktivite yaparak bu ağırlığınızı korumaya özen gösterin . Vücut bileşiminizden emin olmak için bir beslenme ve diyet uzmanına danışarak vücut yağ analizi yaptırabilirsiniz.
Hafif şişman (fazla kilolu) . Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu gösterir . Fazla kilolu olmak obezite için bir risk faktörüdür . Bir beslenme ve diyet uzmanıyla görüşerek gerekli yağ analizini yaptırmalı ve kilonuzu normal değerler arasına getirmelisiniz .
Orta derecede şişman (I.Derece) . Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu , obez olduğunuzu gösterir . Şişmanlık kalp –damar hastalıkları , diyabet , hipertansiyon vb. kronik hastalıklar için risk faktörüdür . Bir beslenme ve diyet uzmanına başvurarak normal ağırlığa inmeniz sağlık açısından son derece önemlidir.
Ağır derecede şişman (II.Derece) . Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu , obez olduğunuzu gösterir . Şişmanlık kalp –damar hastalıkları , diyabet , hipertansiyon vb. kronik hastalıklar için risk faktörüdür . Bir beslenme ve diyet uzmanına başvurarak normal ağırlığa inmeniz sağlık açısından son derece önemlidir.
Çok ağır derecede şişman (III.Derece) . Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu , obez olduğunuzu gösterir . Şişmanlık kalp –damar hastalıkları , diyabet , hipertansiyon vb. kronik hastalıklar için risk faktörüdür . Bir beslenme ve diyet uzmanına başvurarak normal ağırlığa inmeniz sağlık açısından son derece önemlidir .