ŞEBNEM'İN KALEMİNDEN

KENDİNLE HESAPLAŞ

KENDİNLE HESAPLAŞ

NEWSLETTER ÜYELİĞİ

Uzun Vadede Herhangi Bir Yararı Olmayan Diyetler

Uzun Vadede Herhangi Bir Yararı Olmayan Diyetler

Hızlı kilo kaybı : Kas , kemik kütlesi ve su kaybından ibarettir . Hızlı kilo artışı ile sonuçlanır . Kalıcı sonuçlar için kademeli olarak kilo kaybı sağlanmalıdır .

Katı menüler : Pratik değil . Kendinize hayat boyu bu şekilde beslenebilir miyim ? diye sorun . Eğer cevabınız hayırsa neden kısa dönemli böyle bir rahatsızlığa girelim . Karbonhidrat kısıtlı veya bazı besinleri ( greyfurt , lahana vb ) sınırsız tüketebilirsiniz denen diyetler sonsuza kadar devam ettirilebilecek diyetler değildir . Besin gruplarının eksik alınması multivitamin tabletlerin bile yerine koyamadıkları esansiyel vitamin ve mineral eksikliklerine neden olur. Tüm vitamini , minerali yediğimiz besinlerle almak en iyi çözümdür .

Egzersize ihtiyaç yok yalanı : Diyetinizin ne kadar mükemmel olduğu önemli değildir . Kilo yönetimi ve optimal sağlık için egzersiz şarttır . Çoğu yetişkin için haftanın beş günü 30-60 dk fiziksel aktivite önerilir . Sevdiğiniz bir aktivite edinin ve keyfini çıkarın veya profesyonel bir yardım alın .


Paylaş
Yorumlar
Sizin Yorumunuz
* Bütün boşlukları doldurmalısınız.