Ayşe GÜRLEYEN

 

Merhaba Şebnem Hanım;

Öncelikle sizinle tanışmış olmaktan çok mutluyum. Bu kadar zaman kendimle fazlasıyla barışık olmamdan dolayı belkide bu yola başvurmamıştım. Bu süreç gerçekten bana ne kadar iradeli olduğumu birkez daha hatırlattı. 30.03.2013 tarihinde 82.200 kilo ile başladığım bu yolda 70 kilo ile 2,5 ay gibi kısa bir sürede hedefime ulaştım. Bu sürede sadece kilo vermeyi değil hayata farklı bakmayı ve sağlıklı yaşamayı öğrendim. Her hafta kontrole geldiğimde tartıya çıkıp kilo verdiğimi görmek harika bir duyguydu. Mücadele etmek ve sonucunda istediğinize ulaşmak insanı fazlasıyla hayata bağlıyor. Etrafımdaki insanlardan övgüler duymak da paha biçilemez tabi.. Yazacağım ve anlatacağım bir çok şey var fakat bunları kağıda dökmekte çok başarılı değilim. Vermiş olduğunuz değerli bilgilerle bundan sonraki hayatımda her daim formumu korumaya çalışacağım. Bu yolda arkadaşıma ve bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Müşerref ELMACIOĞLU

 

Sevgili Diyetisyenim Şebnem Hanım;

İSMMMO’dan gelen mail hayatımı olumlu yönde değiştirdi. Öncelikle bunun için sizlere teşekkür ederim. Sayenizde, fazla kilolardan kurtulma fikrimi hayata geçirdim. En büyük temennilerimden biri olan zayıflamak için daha önce çeşitli yollar denedim, fakat en mantıklısının bir diyetisyene gitmek olduğuna karar vermem için belli bir zaman gerekti. İtiraf etmeliyim ki, siz değil de başka bir beslenme uzmanından alacağım başka bir diyet programı beni kilo vermeye bu kadar teşvik edemezdi. Doğruyu söylemek gerekirse, son 5 yıldır aldığım kilolar psikolojik olarak beni çok rahatsız ediyor, fizyolojik olarak  ise zararlı olduğunu tabii ki biliyordum. Diyetisyene gitme fikrim olmasına karşın, nedense hep erteliyordum. Hatta kendi kendime uygulayacağım bir diyet programının çok daha uygun olacağını düşünüyordum. Oysa kendi uyguladığım diyetlerde sonuç alamıyordum. Şimdi ise çevremdeki insanları, diyetisyene gitmeye teşvik ediyorum, çünkü bunun en sağlıklısı olduğunu biliyorum. Belki başka bir beslenme uzmanından bu kadar pozitif bir düşünce elde edemeyebilirdim. Fakat sizin gerek güler yüzlü oluşunuz, gerek bu konudaki disiplin anlayışınız olsun, beni bu kadar memnun, mutlu ve sağlıklı hissettirdiğine göre sanırım doğru seçim yapmış olmalıyım. Sizlere çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

05.08.2013

Ayça MUMKULE

 

Eğer gerçek bir hedefiniz varsa, kendi kendinizi yarı yolda bırakma eğiliminde değilseniz ve bu hedef doğrultusunda ilerlerken size yol gösterecek gerçek bir rehbere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Şebnem hanımla geçirdiğimiz 8 hafta, benim için her şeyden önce çok öğretici oldu. Kontrolsüzce karnımı doyurduğumu ve fakat beslenmediğimi fark ettim. Üstelik isler gençliğimdeki gibi de gitmiyordu, tüm yediklerim bana kilo olarak geri donuyordu. Sağlıklı beslenme dedikleri şey, benim zihnimdeki ön yargıların esiri olmuş, korku filmi tadında bir kavramdı. Şebnem hanım bu ön yargılarımı yerle bir etti. Düzenli kontroller esnasında önerdiği listelerin bir tanesinde bile zorlanmadım. Karnım da doydu, keyif de aldım. 8 hafta sonunda hedefime ulaşmakla kalmadım, sağlıklı beslenmeyi de öğrendim. Aklınıza takılan bir konu olduğunda hemen iletişime geçebileceğiniz bir uzman olduğunu da eklemeliyim. Hiçbir sorum cevapsız kalmadı. Üstelik güldük eğlendik :) Uzun lâfın kısası; benim için hem ögretici hem de kendimle gurur duyduğum bir süreç oldu. Bu mesajı 2 senedir içine giremediğim bikinimle deniz kenarında otururken yazıyorum. Belki de ilk söylemem gerekeni en son söylemiş oldum ama neyse :)